Інсайди Київ Повна версія

Окупанти втратили можливість проводити наступальні дії на території Приазовʼя, - експерт

· Війна

Наразі російські окупанти втратили можливість оперативно перекидати свої сили та засоби без надійних логістичних маршрутів на території Приазовщини. Про це повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в ефірі "Еспресо".

Відомо, що атаки Сил оборони України по російських обʼєктах та логістиці серйозно ускладнили загарбникам переміщення. Андрющенко наголосив, що загалом фіксується зменшення переміщень ворога по всіх трасах та напрямках, однак нині рано говорити, що це є прямим наслідком всіх ударів. Це повʼязано з тим, що росіяни мають певні графіки переміщень, яких вони намагаються дотримуватися. 

"Щодо засобів протидії нашим дронам, то окупанти вдаються до маскування: дуже багато вантажівок перефарбували в синій колір, адже раніше основним кольором їхньої техніки був зелений. Крім того, збільшується кількість мобільних вогневих груп. Лише сьогодні нарахували нових 15 груп, які їхали в Маріуполь з Ростовської області і будуть патрулювати на території сухопутного Криму. Також росіяни дроблять колони, наскільки це можливо, і намагаються оминати сухопутний коридор, бо є інші дороги, якими можна їхати якусь частину маршруту", - підкреслив експерт.

За словами Андрющенка, від Маріуполя до Бердянська є щонайменше ще три маршрути, якими можна потрапити на сухопутний коридор. Однак це збільшує час проходження, ускладнює рух, а також не може підтримувати той ритм, який потрібен армії РФ. 

"У підсумку можна сказати, що на сьогодні росіяни на території Приазовщини втратили можливість оперативного перекидання сил і засобів. А це означає, що вони, по суті, втратили повноцінний наступаючий потенціал для того, щоб здійснювати швидкі наступальні дії, які ми спостерігали свого часу, наприклад, на відтинках біля Гуляйполя або до Вугледара. А нині такі наступальні дії неможливі, тому що вони не можуть забезпечити необхідне підкріплення, ротації, постачання боєкомплектів на лінію фронту", - висловився керівник Центру вивчення окупації.

Андрющенко наголосив, що таким чином Україна збільшує напруження на самій трасі, контроль та фіксацію того, що там відбувається. 

"Відповідно, спроможність росіян, в купі з ударами по логістиці, буде спадати. Я думаю, в серпні не буде подібної інтенсивності. А серпень буде саме той місяць, коли ми побачимо кардинальні зміни в російських переміщеннях на окупованих територіях", - додав він. 

Реклама

Джерело: УНІАН